Typowe pytania

Jesteśmy tylko po ślubie cywilnym, czy możemy uczestniczyć w weekendzie małżeńskim?
Pary, które są po ślubie cywilnym i nie mają przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa mogą uczestniczyć w weekendzie dla małżeństw. W innych sytuacjach takiej możliwości nie ma. Są jednak Ośrodki, które prowadzą tego typu spotkania dla małżeństw niesakramentalnych. Zapraszamy na stronę www.spotkaniamalzenskie.pl
Czy mogę sama uczestniczyć w weekendzie, gdyż mąż absolutnie nie chce?
Warunkiem przeżycia Spotkań Małżeńskich jest udział obojga: męża i żony.
Mamy małe dziecko i nie mamy z kim zostawić, czy możemy je zabrać ze sobą?
Ze względu na formułę spotkań oraz warunki zakwaterowania, nie ma możliwości wyjazdu z dzieckiem czy nawet z opiekunką do dziecka.
Czy możemy na noc wracać do domu?
Niestety nie, gdyż specyfika spotkań na to nie pozwala, a poza tym wszystkie sprawy dnia codziennego trzeba „zostawić w domu”.
Nie możemy przyjechać w piątek, czy możemy przyjechać dopiero w sobotę?
Ze względów organizacyjnych nie ma takiej możliwości. Program rekolekcji stanowi 12 spotkań tworzących całość, zaczynających się w piątek o godz. 18.30 i trwających do niedzieli do godz. 15.
Czy zapewniony jest nocleg? czy musimy zabrać jakieś śpiwory?
Zapewniamy noclegi w pokojach 2 osobowych, dla każdego małżeństwa oddzielnie. Zabieramy niezbędne rzeczy osobiste, wskazane miękkie obuwie na zmianę.
Mój mąż jest niewierzący, czy może przyjechać na weekend?
Rekolekcje podstawowe skierowane są do wszystkich małżeństw sakramentalnych niezależnie od wyznania wiary, światopoglądu czy stażu małżeńskiego.
Jaki jest koszt?
Koszt jest uzależniony od ośrodka rekolekcyjnego i pokrywa: wyżywienie, noclegi, materiały do pracy. Prowadzący swoją posługę wykonują nieodpłatnie. Koszt nie może być przeszkodą w przeżyciu rekolekcji. W uzasadnionych sytuacjach jest dostosowany do możliwości par małżeńskich. Informacje na ten temat udzielane są telefonicznie.
Czy płacimy gotówką?

Przyjmujemy zadatki na poczet rekolekcji na konto
Stowarzyszenia Przyjaciół Spotkań Małżeńskich Oddział w Łodzi
ul. Ogrodowa 22 91-065
Nr konta: 32 2490 0005 0000 4530 4797 9198 w Alior Bank S.A
resztę płacimy albo na konto, albo w dniu przyjazdu (wtedy gotówką)
w tytule prosimy o wpisanie : Darowizna na cele statutowe <za kogo>