Minione Wydarzenia

Zabawa Karnawałowa                                                                                                                                                1.02.2014             

 

Kochani

 Zapraszamy do wspólnej zabawy karnawałowej na godzine 18,00, która  odbędzie się w Centrum Służby Rodzinie - Broniewskiego 1a w Łodzi.
       Zapraszamy serdecznie  Krysia i Jacek Pawlakowie

Spotkanie Opłatkowe dla wszystkich12.01.2014

 

Kochani

 Zamiast spotkań po weekendowych w styczniu zapraszamy Was wszystkich na wspólne spotkanie opłatkowe. Spotkania jak zawsze odbędzie się w Centrum Służby Rodzinie - Broniewskiego 1a w Łodzi. Zaczynamy Mszą Św. o godz. 16.00 (kaplica Domu Samotnej Matki przy CSR) potem animacja, dialog małżeński i składanie życzeń, oraz wspólne kolędowanie

 

Weekend w Brownshill - Anglia19-21.04.2013

W dniach 19 - 21 kwietnia br. odbył się w Brownshill u Sióstr Cysterek w Anglii drugi Weekend Małżeński. Współprowadził go Łódzki Ośrodek Spotkań Małżeńskich w składzie: Jerzy i Elżbieta Marcinkiewiczowie oraz ks. Robert Jaśpiński. W Weekendzie uczestniczyło 10 par małżeńskich - Polaków mieszkających w róznych częściach Wielkiej Brytanii. W czerwcu ma odbyć się kolejny weekend, a na jesieni kolejny i być może jeszcze w tym roku powstanie kolejny Ośrodek Spotkań Małżeńskich poza granicami Polski. Zainteresowanie małżeństw jest bowiem bardzo duże na taka formę rekolekcji i świadczy o ogromnej potrzebie pomocy i wsparcia dla nich. Zdjęcia w galerii.
                    ks. Robert

 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej10-17.02.2013

Gdzie byliśmy ;

Relacja

Dzień 1 -10.02.2013 r.- Przylot do Tel  Awiwu przejazd do Galilei po drodze wizyta na Górze Karmel w Kościele Najświętszej Pani Karmelu i obejrzenie Groty Eliasza. Nocleg w Kibucu

Dzień 2.- 11.02.2013 r. - Wizyta W Tabga Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz
 w Kościele Prymatu Św.Piotra. Przejazd na Górę Przemienienia -  Góra Tabor. Wizyta w Nazarecie miejscu dzieciństwa Pana Jezusa - w Kościele Zwiastowania. Wieczorem Msza Św.w Kanie Galilejskiej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

Dzień 3-12.02.2013 r.- Msza Święta na Górze Błogosławieństw (Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni)Następnie wizyta przy Źródłach Jordanu w Banias i przejazd do Dan(Cezarea Filipowa) Zwiedzanie Kafarnaum oraz wjazd do Jordanii -nocleg w Ammanie

Dzień 4 - 13.02.2013 r. Zwiedzanie  Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu", Przejazd przez pustynię do Betani Miejsca Chrztu Jezusa gdzie mieliśmy odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych. Msza Święta na Górze Nebo (Środa popielcowa), a następnie przejazd do  Madaby słynącej z mozaiki z czasów bizantyjskich w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w Kościele Św. Jerzego.Nocleg w Petrze.

Dzień 5 - 14.02.2013 r. - Zwiedzanie Petry "różowego miasta Nabatejczyków" gdzie
 w jednym z grobowców w miejscu świątyni mieliśmy Mszę Świętą. Powrót do Izraela. Krótka wizyta pod Górą Kuszenia i w Jerycho przy sykomorze na , którą wspiął się Zacheusz.Nocleg w Jerozolimie na Górze Oliwnej

Dzień 6 - 15.02.2013 r.- Zwiedzanie Herodionu następnie przejazd do Betlejem
 i wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego oraz Msza Święta w Grocie Św. Hieronima. Przejazd na Pole Pasterzy .W Jerozolimie zwiedzanie Kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz) i miejsca Wniebowstąpienia Pana Jezusa (obecnie meczet).

Dzień 7 - 16.02.2013 r.- Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie gdzie odprawiliśmy Drogę Krzyżową(Via Doloroso ), oraz mieliśmy Msze Świętą w Bazylice Grobu Pańskiego w Kaplicy Krzyżowców.Podczas spaceru po miescie odwiedzilismy miejsca:

 • Kościół św. Anny
 • Sadzawka Owcza (Betesda)Inaczej Bethesda - duża sadzawka w Jerozolimie, otoczona w czasach Jezusa pięcioma portykami.
 • Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w Konwencie Ecce Homo       
 • Bazylika Grobu
 • Bazylika Zaśnięcia Najśw. Maryi Panny
 • Wieczernik W cieniu dzisiejszego kościoła Zaśnięcia NMP, na pierwszym piętrze gotyckiego budynku, znajduje się wieczernik (Cenaculum). Według tradycji chrześcijańskiej to tutaj Chrystus spożył ostatni posiłek z uczniami.
 • Kościół In Gallicantu - (Piania koguta). Na tym miejscu stał kiedyś pałac Kajfasza; tu na dziedzińcu pałacu, w Wielki Czwartek wieczorem przy ognisku, św. Piotr trzykrotnie wobec odźwiernej zaparł się Pana Jezusa, zanim kogut jeden raz zapiał, (Mateusz, 26. 31-35; 69-75
 • Kościół Wszystkich Narodów - Getsemani
 • Grota Pojmania Owego pamiętnego wielkoczwartkowego wieczoru Jezus po wejściu do Getsemani pozwolił Apostołom pozostać w grocie: „Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę tam i będę się modlił". Wziąwszy ze sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać lęk.
 • Grób Maryi Panny Podziemne sanktuarium w Dolinie Jozafata, gdzie uczniowie pochowali Matkę Boską,
 • Ściana płaczu. Jest ona fragmentem muru oporowego dziedzińca świątyni Jerozolimskiej, na którym stała świątynia Salomona. Pan Jezus zapowiedział, że: nie zostanie po tej świątyni kamień na kamieniu.

Dzień 8 - 17.02.2013 r.- Wizyta przy Kościele Dominus Flevit( Pan Zapłakał). Msza Święta w Ain Karem-miejscu nawiedzenia oraz krótki pobyt po Kościołem w Emaus. Powrót do domu.

 Zapraszamy do podzielenia się przeżyciami  :

Przejście do Galerii z pielgrzymki

 

Bal karnawałowy26.01.2013

 

      W Centrum Służby Rodzinie ul. Broniewskiego 1a  odbyła się zabawa w Karnawałowym Nastroju. W sobotnie popołudnie bawiliśmy się w 18 par. O recenzję prosimy obecnych na zabawie.
Pozdrawiamy Krysia i Jacek Pawlakowie
kjpawlak@spotkaniamalzenskie-lodz.pl  

 

Spotkanie oplatkowe                                              12.01.2013

            W dzisiejszym spotkaniu opłatkowym uczestniczyło ok 50 osób dorosłych i dzieci. Podczas Mszy Św. podziękowaliśmy poprzedniemu zarządowi za jego oddanie i pracę  w ubiegłych latach. Nasz dialog został zainspirowany wprowadzeniem Agnieszki i Adama Leszczyńskich na temat:"Świętowanie - męka czy przyjemność".
Zdjęcia są już w galerii - można także przysłać inne do nas.
K i J Pawlakowie

Wybory05.01.2013

W wyniku wyborów wybrano:

 1. na Liderów Ośrodka - małżeństwo Krystynę i Jacka Pawlaków, 
 2. na Zastępców Liderów Ośrodka - małżeństwo Jolantę i Adama Krześlaków, 
 3. na Skarbnika w Zarządzie Ośrodka – Annę Błaszczyk, 
 4. na Członka Zarządu Ośrodka – Jerzego Błaszczyka.

List na rok 2013

design & kod: Jacek Tomaszewski